O mnie

Całe życie w ruchu. Przez ostatnie 13 lat trenowałam lekką atletykę - biegi sprinterskie na dystansach 60m, 100m, 200m oraz sztafetę 4x100m.

Przygodę z lekką atletyką rozpoczęłam, jak zmieniłam szkołę i poszłam do gimnazjum. Tam szybko zostałam wypatrzona przez nauczycieli w-fu, którzy zaproponowali mi, żebym dołączyła do trzech dziewczyn ze szkoły i jeździła na treningi na AWF. Pierwsze dwa lata to była zabawa - trenowałam wszystkie konkurencje, no może poza rzutu młotem, który wyrzucał raczej mnie...

Po dwóch latach, w momencie przejścia z kategorii młodzika do juniora młodszego zostałam wypatrzona na zawodach przez moją Trenerkę, z którą trenowałam już do końca kariery.

Na pierwsze zagraniczne zawody pojechałam do Caen (Francja, 2002) na Gimnazjadę. Wypadłam całkiem nieźle na 100m i zdobyłam brązowy medal z koleżankami w sztafecie. Później było już tylko lepiej.

- 2009 Uniwersjada (Belgrad, Serbia).

Do tego dochodzą Puchary Europy, Drużynowe Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Polski i wiele mitingów zarówno w kraju, jak i za granicą.

Moje rekordy życiowe to:

- 60m - 7.35 (Luksemburg, 2008)
- 100m - 11.59 (Belgrad, 2009)
- 200m - 23.70 (Bydgoszcz, 2005)

Medale - mam ich na swoim koncie całkiem sporo, jednak te, które są dla mnie najważniejsze to z tego najwartościowszego kruszcu zdobyte podczas ME w Kownie na 100m i 4x100m.

Teraz rozwijam swoją sprawność poprzez zabawę w triathlon. Pływam, jeżdżę na rowerze i biegam, ale w zupełnie inny sposób :) Najważniejsze, że ze wszystkiego czerpię niesamowitą satysfakcję!