W ostatnim czasie miałam możliwość przetestowania nowego modelu zegarka biegowego GARMIN 225. Sama korzystam z modelu GARMIN i bardzo mi odpowiada. Ten model jest klasowo znacznie wyżej i możemy w nim znaleźć znacznie więcej funkcjonalności.
GARMIN 225 to typowy zegarek biegowy. Posiada wszystkie potrzebne funkcje takie jak:
- stoper
- GPS
- możliwość wprowadzenia danych użytkownika
- możliwość ustawienia interwałów
- alarm wibracyjny
- pomiar tętna z nadgarstka.
Ta ostatnia funkcja była dla mnie zupełną nowością, gdyż zawsze korzystałam z pulsometru z dodatkowym paskiem pomiaru zakładanego na klatkę piersiową. W obecnie używanym zegarku GARMIN nie ma pomiaru tętna i idąc na trening musiałam zawsze zdecydować na my bardziej mi zależy - czy na GPS i pomiarze trasy, czy też na pomiarze tętna.
W doborze zegarka sportowego istotony jest dla mnie zawsze jego rozmiar. Mam bardzo szczupłe ręce i nie zawsze bransoleta ma taki zakres dziurek, jaki bym chciała, a busola wygląda komicznie na mojej ręce. Ten model ma odpowiedni rozmiar (odrobinę większy już by mi przeszkadzał) i bransoetę do końca z dziurkami, dzięki czemu mogłam go dopasować.
Główne plusy, jakie dostrzegłam w tym modelu to przede wszystkim pomiar tętna bez dodatkowego paska. Pomiar jest wiarygodny - sprawdzałam go z zegarkiem z pulsomterem i wskazywał te są,e odczyty lub bardzo zbliżone. Drugi plus jest za możliwość ustawienia interwałów. W okresie jesiennym są niezwykle przydatne w bieganiu odcinków czasowych, bez potrzeby patrzenia co chwilę na zegarek.
Możliwość ustawienia swoich stref tętna również była dla mnie bardzo pomocna, gdyż mogłam na bieżąco monitorować swoją pracę w odpowiednich strefach. Wszystko pokazane jest w na duży, wyświetlaczu w przejrzysty sposób, z kolorowymi infografikami.
Wyświetlacz momentami wygląda, jakby był dotykowy, ale tak nie jest ;)
Zegarek użyłam również podczas jazdy rowerem. Według odczytu na GARMIN Connect została zmierzona kadencja, ale nie bardzo wiem na jakiej podstawie.
Zegarek jest godny polecenia wszystkim, którym zależy na prostym odczycie trasy i pomiaru tętna. GPS szybko znajduje lokalizację i nie gubi trasy, a tętno jest wiarygodne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz